Вишиваночка – інтернет-магазин вишиванок

15 цікавих фактів про вишиванку


Здається, що ми знаємо все про вишивку, включаючи символіку кольорів, де червоний символізує любов, а чорний — сум. Ми вже ділилися цікавими фактами про символи та обереги на вишиванках у нашому блозі. Однак, чим більше досліджуєш український вишиваний одяг, тим більше виявляється білих плям в історії цього мистецтва.

Отже, сьогодні ми хочемо поділитися 15 цікавими фактами про вишивку, які, можливо, вам ще не відомі.

 1. День Вишиванки: Свято національного одягу. У третій четвер травня в Україні відзначається День Вишиванки — виняткового символу національного одягу. З цієї нагоди, давайте розглянемо 15 унікальних фактів про цей витончений різновид вишивки.
 2. Магія та Захист. Перші вишиванки несли не лише естетичне значення, але й містили у собі магічні властивості. Слов’янські народи вважали розшите виріб ефективним оберегом від негативних впливів. Орнаменти на комірі, рукавах та поділі служили як захист від зла.
 3. Символіка історії. Велика кількість орнаментів у вишивках коріниться у давніх язичницьких обрядах. “Громовий знак” та “колесо Юпітера” мають глибокий зв’язок із небесними божествами минулого.
 4. Колись — Захист, Тепер — Шарм. Починаючи як амулет, вишиванка стала не тільки оберегом, але й чарівним елементом гардеробу. Традиція дарування вишиванки новонародженим ще додавала свого до цього ритуалу.
 5. Різноманіття Регіональних Смаків. У кожному регіоні України можна знайти свою унікальну вишиванку — відмінну за фасоном, кольором, технікою вишивання та орнаментом.
 6. Борщівська Трагедія у Вишиванці. Борщівська вишиванка, відома своїм рясним чорним вишиванням, стала символом скорботи. За легендою, після трагедії, жінки носили цю сорочку як вираз своєї скорботи.
 7. Мистецтво “Білого на Білому”. Художня техніка “біле по білому” створює вражаючий рельєфний візерунок, роблячи кожен виріб неповторним.
 8. Пестрість Карпат та Закарпаття. Жителі Закарпаття, Карпат, Гуцульщини та Буковини славляться своїми багатобарвними вишиванками, кожна з яких є унікальною за своїм стилем.
 9. Іван Франко: Трендсеттер. Іван Франко вперше поєднав вишиванку з класичним гардеробом, ставши піонером у створенні неповторного стилю. Його образ у вишиванці відтворений на 20-гривневій купюрі.
 10. Світові зірки в Українських Вишиванках. Відомі особистості, такі як Кейт Мосс, Холлі Беррі та Кетті Холмс, Енн Гетевей обирають вишиванки виготовлені французьким дизайнером Ізабель Маран для своїх повсякденних образів. Навіть соліст легендарного гурту The Doors, Джим Моррісон, був прихильником вишиванки.
 11. Мадонна в Одягу від Олени Буреніної. У 2012 році Олена Буреніна, українська дизайнерка, створила вишиванку для Мадонни, підтримуючи її альбом MDNA.
 12. Шиття Історії Швами. Понад сотня різних вишивальних швів існують у світі, серед них — гладь, хрестик, низь, повзунок, плетіння.
 13. Історичний Момент: Вишиванка на ТБ. Відмінним етапом в історії телебачення стало появлення ведучого у вишиванці, а саме Андрія Шевченка. Участь у відкритті телемарафону “Ніч виборів” на 5-му каналі, вишитий національний символ, визначила новий тренд, який знайшов своє віддзеркалення в інших медійних проектах.
 14. Українські Рекорди від Національного Реєстру. Представники Національного реєстру рекордів України підтверджують, що українці активно встановлюють рекорди у вишиванках. Вражаючим прикладом є подія на День Незалежності 2012 року, коли в Рівному зібралася рекордна кількість людей у вишиванках — 6570 осіб!
 15. Розкіш та Вага: Унікальна Вишиванка. На Сорочинському ярмарку 2013 року засяяла найдорожча вишиванка, що привернула увагу гостей та колекціонерів. З її вартістю 10 000 гривень та вагою 4 кг, цей шедевр витонченого ремесла став неперевершеним втіленням вишуканості та унікальності.
Магазин:
м. Львів, вул. Ференца Ліста,
Виробництво
м.Івано-Франківськ, вул. Федьковича 75
Шоурум:
м.Київ, вул. Хрещатик, 44

© Вишиваночка 2024 Всі права захищені.

Розробка сайту ФОП Чернов С.А. Тел.. 0996346707